משרד : 02-5667103
נייד : 0544-380-123

שימוש חורג

קבלת אישור שימוש חורג במקצועיות ובקלות!
הקמת עסק דורש פעמים רבות מבנה מסודר שיכיל את העסק. אם מצאת מבנה, אך המבנה לא מיועד לשם תפעול עסק, בתכנונו המקורי. יש להגיש את הבקשה הרלוונטית לרשות המקומית, לשם קבלת אישור שימוש חורג לעסק שלך, בכדי שהוא יוכל לפעול ולהתקיים באותו מבנה או קרקע שבחרת עבורו.

מהו שימוש חורג?

שימוש חורג, הוא שימוש בקרקע או מבנה שלא למטרה שהוגדרה להם בתכנון מבנה העיר הראשוני. לדוגמא: בניין שנבנה לצורך מגורים, מטרתו היא מגורים בלבד וכל שימוש בו, מעבר לצורך של מגורים, דורש אישור מיוחד מהעירייה, הנקרא אישור חורג. לכן, במקרה שמצאתם מבנה או קרקע לעסק שלך, שמלכתחילה אינם מיועדים לצורך תפעול עסק כלשהו, אתה חייב להגיש את כל הטפסים הרלוונטיים לשם קבלת אישור שימוש חורג למבנה או לקרקע שבו החלטת למקם את העסק שלך.

מדוע חשוב לקבל אישור לשימוש חורג?

במידה ותשתמש בקרקע או מבנה, שלא לצורך שהם הוקמו, ללא אישור רלוונטי ייתכן מאוד שזה ייצור סיבוכים מול הרשויות ותוכל להגיע לתהליכים משפטיים מייגעים ומורכבים, בדבר השימוש בשטח לצורך כלשהו שלא מאושר בו. לכן, בכל קרקע או מבנה, שרכשת או השכרת לשם הקמת העסק שלך, יש צורך בקבלת אישור שימוש חורג. כמו כן, פעמים רבות, לא יינתן רישיון לעסק ללא קבלת אישור שימוש חורג.

מה כולל תהליך קבלת אישור שימוש חורג?

תהליך בקשת אישור שימוש חורג יכול להיעשות רק על ידי: אדריכל,מהנדס בניין, הנדסאי בניין או הנדסאי אדריכלות. השלב הראשון בתהליך הוא הגשת בקשה, להיתר לשימוש חורג. בבקשה יש לציין את מהות הבקשה והגורמים לבקשה בשימוש חורג. לאחר הגשת הבקשה, היא מתפרסמת בעיתונים השונים ובאתרי האינטרנט במקומות המיועדים לשם פרסום הנתונים הללו, וכן, אם מדובר בבניין מגורים, הבקשה מתפרסמת גם בחזית הבניין, בכדי לבדוק האם יש מתנגדים לבקשת האישור לשימוש חורג ומהם הסיבות להתנגדותם. לאחר מכן, הרשות המקומית דנה בבקשה ובמידה והיא מוצאת אותה שייכת ורלוונטית, היא מעניקה אישור זמני או אישור קבוע לשימוש חורג. התהליך הוא תהליך מורכב וכדאי מאוד, להיעזר באנשי המקצוע המומחים ביותר בתחום

ימין אדריכלות כאן עבורכם!

משרדנו עוסק בהגשת בקשות לאישור חורג במקצועיות רבה. אנו נשמח לעמוד לשרותך בכל התהליך כולו, מתחילתו ועד סופו. אנו מנוסים בתהליך ובעלי ידע מקצועי רב ורחב בכל מה שקשור להגשת בקשות לקבלת אישור חורג. אז אם אתה לא יודע מהיכן להתחיל, והדבר נראה לך מאיים ומורכב, אנו כאן בכדי להקל עלייך ולעשות זאת עבורך, באופן הטוב ביותר.

צור איתנו קשר עוד היום ואנו נשמח להעניק לך את השירות הטוב והיעיל ביותר. זכור, אנחנו כאן בשבילך!

15% הנחה למזמינים דרך האתר!
תתקשרו עכשיו - המבצע מסתיים בעוד :
ימים
שעות
דקות
שניות